[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با انجمن::
گردهمایی های علمی::
کمیته های تخصصی::
عضویت در پایگاه::
اخبار و روبدادها::
مراکز مرتبط::
دریافت فایل::
قوانین و مقررات ::
تماس با ما::
::
فصلنامه فارسی

فصلنامه

اقتصاد کشاورزی

ایران

Journal of Agricultural Economics

فصلنامه

اقتصاد کشاورزی

ایران

..
فصلنامه انگلیسی

Iranian Journal of

Agricultural

and Resource

Economics

AWT IMAGE

Iranian Journal of

Agricultural

and Resource

Economics

..
تقویم
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
پیوندهای مفید

موسسه پژوهشهای برنامه‌ریزی، اقتصاد‌کشاورزی و توسعه روستایی

وزارت جهاد کشاورزی

معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی

سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی

شرکت شهرکهای کشاورزی

شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران

شرکت پرورش کرم ابریشم ایران

صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

مؤسسه تحقیقات پسته کشور

پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی

مؤسسه تحقیقات خاک و آب

مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال  

مؤسسه تحقیقات برنج کشور

مؤسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر  

مؤسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی  

موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند

موسسه تحقیقات مرکبات کشور

موسسه تحقیقات پسته کشور

مرکز تحقیقات چای کشور

موسسه تحقیقات خرما و میوه های گرمسیری کشور

مجله علمی JAST

سازمان جنگلها و مراتع کشور

                         دسترسی به 1000 عنوان ژورنال علمی برای 70 کشور کم در آمد جهان : OARE

                         انتشارات فائو(دسترسی تمام متن )

                         مرکز داده های علمی کشور

                         کتابخانه سازمان خوار و بار و کشاورزی ملل متحد (FAO )

دسترسی رایگان به متن کامل بیش از 3000 عنوان کتاب در زمینه های مختلف علمی

                         شبکه جهانی تحقیقات کشاورزی

                         ISMAGبانک مجلات علمی-پژوهشی ایران

                         پورتال علمی کشور

                         INASP : شبکه بین المللی دسترسی به انتشارات علمی

                         پورتال تحقیقات و ترویج سازمان بین المللی فائو

                         پایگاه اطلاعات علمی ایرانSID

..
:: نشست علمی انجمن اقتصاد کشاورزی ایران، مدیران گروه‌ها و رییس سازمان حفاظت محیط زیست ::
 | تاریخ ارسال: 1399/5/13 | 
در این نشست که از ساعت ۹ الی ۱۱:۱۵ صبح یکشنبه ۱۲ مردادماه ۱۳۹۹ به صورت مجازی برگزار گردید، ابتدا جناب آقای دکتر سید صفدر حسینی، رئیس هیئت مدیره انجمن اقتصاد کشاورزی ایران، از جناب آقای دکتر عیسی کلانتری به جهت حضور در این نشست تشکر نموده و ضمن خوش آمدگویی به مدعوین و از حضور ایشان در این نشست و مشارکت در برنامه‌های انجمن تقدیر نمودند. سپس به تشریح اهداف و برنامه‌های انجمن اقتصاد کشاورزی و لزوم  حضور پررنگ در بخش کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست و تدوین سیاست‌های این بخش‌ها پرداختند. 
در این کنفرانس برخط (مجازی)، دکتر عیسی کلانتری، معاون رئیس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، وظایف این سازمان را حفظ محیط زیست برای نسل آتی و کنونی یاد کرد و گفت: در کشور هیچ ارگانی به اندازه این سازمان، وظیفه حفظ حقوق نسل های آتی را ندارد. کلانتری در خصوص اهمیت حفظ محیط زیست تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب بارها در سخنانشان مساله محیط زیست و حفاظت از آن را یک مساله ملی دانستند و تاکید کردند حفظ آن وظیفه آحاد جامعه است. کلانتری در ادامه با بیان این که یکی از مصادیق توسعه پایدار حفظ محیط زیست است، ادامه داد: فقر، یکی از عوامل مخرب محیط زیست است و در کشور با رعایت ضوابط محیط زیستی باید تولید صورت گیرد و چرخ زندگی مردم هم بچرخد. 
رییس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه با انتقاد از برخی از سیاست‌های ضدتوسعه‌ای در کشور ادامه داد: برخی از سیاست‌گذاران ارزش ذاتی آب را صفر در نظر می‌گیرند و همین سیاست‌ها به بهانه خودکفایی باعث نابودی منابع کشور شده است.
معاون رئیس جمهور در ادامه تاکید کرد: سازمان در حال به روز رسانی تجهیزات زمینی برای اطفای حریق است اما با مشکلات زیادی مواجه است. برخی انتقاد می‌کنند که چرا در آتش سوزی‌ها از امداد هوایی استفاده نشد؛ باید بگویم که با تجهیزات قدیمی که وجود دارد به ازای هر بیست پرواز، حتما یک نفر تلفات خواهیم داشت و از طرف دیگر برای خرید تجهیزات هوایی نیاز به سرمایه‌گذاری بالایی داریم که از توان اقتصادی دولت خارج است و باید شما استادان اقتصاد بگویید در این مورد باید چقدر سرمایه‌گذاری کرد.
وی در ادامه از جوانانی که برای مهار آتش به طبیعت رفتند، یاد کرد و گفت: این جوانان سرمایه‌های کشور بودند و دولت در حال رایزنی است تا برای خانواده آنها تسهیلاتی در نظر گرفته شود.
در ادامه معاون رئیس جمهور ضمن تاکید بر محدودیت‌های استخدامی، خاطر نشان کرد: با ۳۵۰۰ محیط‌بان حفاظت و صیانت از منابع ژنتیک کشور امکان‌پذیر نیست و دانشگاه‌ها باید فرهنگ جامعه را تقویت کنند؛ کما این که تاکنون هم این کار توسط رسانه‌ها انجام شده است.
کلانتری ضمن اشاره به موضوع وقف دماوند، گفت: دیروز در دفتر معاون اول رئیس جمهور در خصوص موضوع دماوند و جنگل آق مشهد جلسه داشتیم اما متاسفانه واقعیت آن چیزی نیست که در رسانه‌ها مطرح می‌شود. مثلاً وقف دامنه کوه دماوند مربوط به ۴۰۰ سال پیش است و جمع آن به ۱۰۰ هکتار هم نمیرسد. واقعیت جنگل آق مشهد هم ۴۰۰ هکتار از مراتعش وقف شده که مربوط به ۸۰۰ سال پیش است؛ ضمن این که طبق فتوای مرحوم امام (ره) و رهبر معظم انقلاب، انفال قابل وقف نیست.
معاون رئیس جمهور تصریح کرد: محیط زیست فقط جنگل نیست. سوخت اضافی که به وسیله خودروها در ترافیک می‌سوزد و باعث آلودگی هوا می‌شود نیز محیط زیست است.
رییس سازمان محیط زیست در پایان با تاکید بر ضرورت آموزش محیط زیست در دانشگاه‌ها گفت: درصد زیادی از مدیران اجرایی کشور، دانشآموخته رشته‌های مهندسی هستند و باید با مسائل محیط زیستی آشنا باشند تا آینده نسل‌های آتی کشور به خطر نیفتد.


پس از سخنرانی جناب آقای دکتر کلانتری و تشریح مسائل و مشکلات و دستاوردهای سازمان،‌ جناب آقای دکتر محمد بخشوده، جناب آقای دکتر حامد نجفی علمدارلو، جناب آقای دکتر حامد قادرزاده، جناب آقای مصطفی مردانی، جناب آقای دکتر ناصر شاهنوشی، جناب آقای دکتر محمد قربانی و جناب آقای دکتر حسین محمدی به نمایندگی از گروه‌های آموزشی به تشریح برخی مشکلات محیط زیست کشور و طرح سوال از ایشان پرداختند. 
دراین نشست علاوه بر اعضای هیئت مدیره انجمن اقتصاد کشاورزی ایران، دکتر حامد رفیعی (دانشگاه تهران)، دکترمحمد بخشوده (دانشگاه شیراز)، دکترحامد قادرزاده (دانشگاه کردستان)، دکترمحمود احمدپور (دانشگاه زابل)، دکتر حامد نجفی علمدارلو (دانشگاه تربیت مدرس)، دکترسید نعمت‌اله موسوی (دانشگاه آزاد- واحد مرودشت)، دکتر رامتین جولایی (دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی گرگان)، دکترمصطفی مردانی (دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان)، دکترمصطفی بنی‌اسدی (گروه ترویج و آموزش کشاورزی، دانشگاه بوعلی سینا)، خانم دکتر تکتم محتشمی (دانشگاه تربت حیدریه)، خانم دکتر عذرا جوانبخت (دانشگاه ارومیه)، خانم دکتر اکرم نشاط (دانشگاه اردکان)، دکتر محمدرضا زارع مهرجردی (دانشگاه شهید باهنر کرمان)، دکتر حسین محمدی (دانشگاه فردوسی مشهد)، دکتر جواد حسین زاد (دانشگاه تبریز)، دکتر احمد سام دلیری (دانشگاه جمال الدین اسدآبادی)، دکتر امیر محمدی نژاد (علوم تحقیقات تهران) و حسین نوروزی دبیر انجمن اقتصاد کشاورزی ایران حضور داشتند.
     

     
  
انتهای پیام
کلیدواژه ها: اقتصاد کشاورزی | معاون رئیس جمهور | عیسی کلانتری | انجمن اقتصاد کشاورزی ایران | سازمان حفاظت محیط زیست | نشست انجمن و گروه های آموزشی |
دفعات مشاهده: 234 بار   |   دفعات چاپ: 18 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

انجمن اقتصاد کشاورزی ایران Iranian Agricultural Economics Society

آدرس دبیرخانه انجمن: کرج خیابان دانشکده، پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران دانشکده اقتصاد و توسعه کشاورزی، گروه مهندسی اقتصاد کشاورزی ـ کدپستی: 3158577871 ـ تلفن: 32222767-026 نمابر: 32247783-026

UniRSS